Elsankuja 5, Espoo

  • 259 000 €
  • 74m2
  • Kerrostalo
  • 1983

Esittely

Yhteystiedot ja esittelyt

Yhteystiedot
  • Jussi Mansikka
  • Yrittäjä NORD LKV I Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, Kaupanvahvistaja
  • Nord LKV | Asuntovarma Oy
  • jussi@nordlkv.fi

Asunnon perustiedot

Kohteen tyyppi Kerrostalo
Tyyppi Asunto-osake
Asuinpinta-ala 74 m²
Kokonaispinta-ala 74 m²
Tontin kokonaispinta-ala 4 412 m²
Huoneluku 3
Kerrosnumero 6
Kerroksia 8
Valmistumisvuosi 1983
Käyttöönottovuosi 1983
Kunto Hyvä
Energialuokka E2018
Tontin omistus Oma
Rakennus- ja pintamateriaalit Betoni
Taloyhtiössä sauna Kyllä
Parveke Kyllä
Hissi Kyllä
Kohde vapautuu Sopimuksen mukaan

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 254 791,40 €
Velaton hinta 259 000 €
Velkaosuus 4 208,60 €
Yhtiövastike yhteensä 439,40 € / kk
Hoitovastike 394,40 € / kk
Rahoitusvastike 42,50 € / kk
Saunamaksu 6 € kertamaksu
Muu vastike 2,50 € / kk
Taloyhtiön kiinnitykset 2 321 100 €

Asunnon lisätiedot

Kohteen säilytystilat Kellarikomero ja kaapistot
Kauppaan kuuluu Sälekaihtimet/rullaverhot
Keittiön varusteiden lisätiedot Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesi, liesituuletin ja erillisuuni
Pesuhuoneen varusteet WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi ja allaskaappi
Kaavoitus Asemakaava

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi As. Oy Matinmetsä
Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö
Taloyhtiössä on Kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kuivaushuone, kaapeli-tv ja kerhohuone
Rakennukseen tehdyt korjaukset/remontit Kunnossapito-ohjelmanmukaan:
Energiaselvityksen laatiminen Valmis/2024
Selvitetään taloyhtiön energiavaihtoehdot: maalämpö, lämmön talteenotto
poistoilmanvaihdosta aurinkopaneelit
Salaojien painehuuhtelu Valmis/2024
Jäte- ja sadeveden piha- ja pohjaviemärien painehuuhtelu Valmis/2024
D22 ja D-vuokratilan vesivaurioiden kunnostus Valmis/2024
A- ja B-talon sisäänkäyntien lippojen uusiminen Valmis/2024
Energiatodistuksien uusiminen Valmis/2023
Ilmanvaihtojärjestelmien puhdistus ja säätö Valmis/2023
Ikkunoiden korvausilmaventtiilien suodattimien vaihto Valmis/2023
Pelastussuunnitelman päivitys Valmis/2023
ABC-talon kantavan alapohjan kunnostus Valmis/2021
Vesikatteiden huoltokunnostus Valmis/2021
A-portaan ilmanvaihtokojeen uusiminen Valmis/2021
Lukituksen uusiminen Valmis/2020
Parvekkeiden peruskorjaus Valmis/2019
Parvekkeiden kaideosuuksien säleikköjen uusiminen Valmis/2019
Kaikkien parvekkeiden lasittaminen Valmis/2019 lasit taloyhtiön vastuulla