Maustetehtaankatu 3, Helsinki
-
259 700 €
-
65m2
-
2h+avok+sauna+iso terassi
-
Kerrostalo
-
2005
Esittely
Tämä tilava ja tyylikäs kaksio sijaitsee erinomaisella paikalla Aurinkolahdessa, aivan meren, luonnon ja palveluiden läheisyydessä. Metroasema on kävelyetäisyydellä, ja alue tarjoaa täydellisen yhdistelmän kaupunkiasumista ja merellistä rauhaa.
Asunto on hiljattain saneerattu ja kauttaaltaan erittäin hyvässä kunnossa. Pohjaratkaisu on toimiva ja avara, tarjoten mahdollisuuksia monenlaiseen sisustukseen.
Eteisessä on käytännöllinen liukuovikaapisto peilipinnoilla. Makuuhuone on tilava ja varustettu omalla liukuovikaapistolla. Kylpyhuone on reilun kokoinen ja kruununa toimii oma sauna, joka tuo arkeen ripauksen luksusta.
Olohuone on avara ja helposti muunneltavissa eri tarpeisiin. Keittiö on olohuoneen yhteydessä, mutta sijoitettu niin, että se muodostaa oman rauhallisen kokonaisuutensa. Keittiö on hyvässä kunnossa ja tarjoaa runsaasti työskentely- ja säilytystilaa.
Asunnon ehdoton helmi on oma suuri ja rauhallinen terassi – suojaisa ja viihtyisä tila, jossa voit nauttia omasta rauhasta.
Taloyhtiö on hyvin hoidettu, mikä tekee asumisesta huoletonta ja turvallista.
Jos etsit laadukasta kaksiota Aurinkolahdesta, jossa yhdistyvät sijainti, toimivuus ja viihtyisyys – tämä koti on ehdottomasti tutustumisen arvoinen.
Ota yhteyttä ja sovitaan esittely.
Yhteystiedot ja esittelyt
| Yhteystiedot |
|
|---|
Asunnon perustiedot
| Kohteen tyyppi | Kerrostalo |
|---|---|
| Tyyppi | Asunto-osake |
| Huoneistoselitelmä | 2h+avok+sauna+iso terassi |
| Asuinpinta-ala | 65 m² |
| Kokonaispinta-ala | 65 m² |
| Huoneluku | 2 |
| Makuuhuoneiden lukumäärä | 1 |
| Kerrosnumero | 1 |
| Kerroksia | 7 |
| Valmistumisvuosi | 2005 |
| Käyttöönottovuosi | 2005 |
| Kunto | Erinomainen |
| Energialuokka | E2013 |
| Tontin omistus | Oma |
| Rakennus- ja pintamateriaalit | Betoni |
| Asunnossa sauna | Kyllä |
| Taloyhtiössä sauna | Ei |
| Hissi | Kyllä |
| Terassi | Kyllä |
| Kohde vapautuu | Sopimuksen mukaan |
Hinta ja kustannukset
| Myyntihinta | 259 700 € |
|---|---|
| Velaton hinta | 259 700 € |
| Taloyhtiön kiinnitykset | 5 960 000 € |
Asunnon lisätiedot
| Kohteen säilytystilat | Vaatehuone, kaapistot ja kellarikomero |
|---|---|
| Keittiön varusteiden lisätiedot | Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone |
| Pesuhuoneen varusteet | WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku |
Taloyhtiö
| Taloyhtiön nimi | Asunto Oy Helsingin Kamomilla |
|---|---|
| Lämmitysjärjestelmä | Kaukolämpö |
| Taloyhtiössä on | Kaapeli-tv, urheiluvälinevarasto ja kuivaushuone |
| Rakennukseen tehdyt korjaukset/remontit |
2018 Iv-kanavien puhdistus ja säätö piha-aitojen maalaus 2019 Parvekelasitusten huolto Salaojahuolto 2020 Pihavalaisinten uusinta 2022 Hissien peruskorjaus 2023 Viemäreiden huuhtelu 2024 Elementtisaumojen kunnostus |
| Tiedossa olevat tulevat korjaukset/remontit |
HALLITUKSEN SELVITYS KUNNOSSAPITOTARPEISTA VUOSILLE 2025 - 2029 • 2025 taloautomatiikan uusiminen • 2025 palohälyttimien asentaminen • 2025 lämpökeskuksen kuntoarvio • 2025 ilmastoinnin puhallinmoottoreiden uusiminen • 2026 IV-kanavien puhdistus ja säätö • 2026 takapihan kunnostaminen • 2026 lukituksen uusiminen • 2027 porraskäytävien maalaus • 2027-2029 lämpökeskuksen uusiminen Yhtiössä suoritetaan normaalit huoltokirjan mukaiset huolto- ja kunnossapitotehtävät. |
| Osakenumerot | 1-65 |
| Asuinhuoneistot | 40 |
| Isännöitsijän nimi | Henrika Sundman |
| Isännöitsijätoimisto | Kontu Isännöinti Oy |
Palvelut ja liikenneyhteydet
| Lähipalvelut | Kaikki Aurinkolahden palvelut ihan vieressä. |
|---|---|
| Liikenneyhteydet | Bussipysäkki lähellä, metroasema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja kaupunkiliikenneyhteys |
Kuvat
Kim Keskimaula
Asuntomyyjä