Kirstinkatu 4, Helsinki

  • 150 000 €
  • 23m2
  • 1h+k+kph+parvi
  • Kerrostalo
  • 1907

Esittely

Yhteystiedot ja esittelyt

Yhteystiedot
  • Pauli Paunonen
  • Toimitusjohtaja, Founder, LKV, LVV, Nord LKV I Pauli Paunonen Oy, Itsenäinen välittäjäyrittäjä
  • Nord LKV | Pauli Paunonen Oy
  • pauli@nordlkv.fi

Asunnon perustiedot

Kohteen tyyppi Kerrostalo
Tyyppi Asunto-osake
Huoneistoselitelmä 1h+k+kph+parvi
Asuinpinta-ala 23 m²
Kokonaispinta-ala 23 m²
Tontin kokonaispinta-ala 1 651,8 m²
Huoneluku 1
Kerrosnumero 3
Kerroksia 6
Valmistumisvuosi 1907
Käyttöönottovuosi 1907
Kunto Hyvä
Energialuokka E2018
Tontin omistus Oma
Rakennus- ja pintamateriaalit Tiili ja kivi
Taloyhtiössä sauna Kyllä
Hissi Kyllä
Kohde vapautuu Muu ehto: huoneisto myydään vuokrattuna

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 122 568,92 €
Velaton hinta 150 000 €
Velkaosuus 27 431,08 €
Yhtiövastike yhteensä 346,15 € / kk
Hoitovastike 126,50 € / kk
Rahoitusvastike 219,65 € / kk
Vesimaksu 23 € / hlö
Saunamaksu 20 € kuukaudessa
Taloyhtiön kiinnitykset 6 576 331,54 €

Asunnon lisätiedot

Kohteen säilytystilat Irtainvarasto
Kaavoitus Asemakaava
Lisätietoja pinta-alasta Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen. Huoneiston pinta-ala on yhtiöjärjestyksen, isännöitsijäntodistuksen ja myyjän ilmoituksen mukaan 23 m2. Edellä mainittu pinta-ala saattaa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisten ja rakentamisaikaisten mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta. Huoneiston pinta-ala voi siis olla esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. 
Yhtiöjärjestyksen mukainen huoneistoselitelmä on 1h+kph+kk.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto-Osakeyhtiö Kristiinankatu N:o 4
Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö
Rakennukseen tehdyt korjaukset/remontit Kunnossapitotarveselvityksen mukaan:
Selvitys yhtiössä suoritetuista huomattavista kunnossapito- ja muutostöistä

1960 Kaukolämpöön liittyminen
1964 Luovuttu lämmityshormien kunnossapidosta
1970 Ikkunat
1972 Huoneistojen ovet
1980 Saunaosaston rakentaminen
1980-81 Porrashuoneet
1981 Ulkomaalaus, julkisivut
1988 Vesikatto
1992 Piha
2001 Julkisivukorjaus
2005-2007 Porrashuoneet
2007 Lämmönvaihtimen uusiminen
2011 Pihaovien uusiminen, 5 kpl, Räystäslämmityksien asennus
2013 Pihakannen alapuolisen varaston betonilattian uusiminen
2014 Pihakannen alla olevan kellaritilan muutostyöt
2017 Lukituksen uusiminen iLoq:iin koko talossa, Käytävävessojen myynti halukkaille, talopesulan koneiden uusinta