Erkki Melartinin tie 7, Helsinki

  • 137 500 €
  • 71m2
  • 3h+k+parveke
  • Kerrostalo
  • 1977

Tyyppi Asunto-osake
Huoneistoselitelmä 3h+k+parveke
Asuinpinta-ala 71 m²
Kokonaispinta-ala 71 m²
Tontin kokonaispinta-ala 4 309,6 m²
Huoneluku 3
Makuuhuoneiden lukumäärä 2
Kerrosnumero 1
Kerroksia 5
Valmistumisvuosi 1977
Käyttöönottovuosi 1977
Kunto Tyydyttävä
Energialuokka D2018
Tontin omistus Oma
Rakennus- ja pintamateriaalit Betoni
Taloyhtiössä sauna Kyllä
Parveke Kyllä
Hissi Kyllä
Kohde vapautuu Heti

Hinta ja kustannukset

Myyntihinta 124 601,24 €
Velaton hinta 137 500 €
Velkaosuus 12 898,76 €
Yhtiövastike yhteensä 527,62 € / kk
Hoitovastike 426 € / kk
Rahoitusvastike 101,62 € / kk
Vesimaksu 23 € / hlö / kk
Saunamaksu 10 € kertamaksu
Taloyhtiön kiinnitykset 2 425 000 €

Asunnon lisätiedot

Kohteen säilytystilat Kellarikomero
Keittiön varusteiden lisätiedot Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone
Pesuhuoneen varusteet WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä ja peili

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi Asunto Oy Erkki Melartinintie 7
Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö
Taloyhtiössä on Väestönsuoja, urheiluvälinevarasto, kellarikomero, mankeli, uima-allas, jäähdytetty kellari ja pesutupa
Rakennukseen tehdyt korjaukset/remontit -- 2025: Uusi energiatodistus
-- 2024:
- Piharemontti.
- Lämmitysjärjestelmät: rakennusten väliset lämminvesijohdot uusittu käyttäen eristettyjä putkielementtejä - lämmitysjärjestelmä huuhdeltu ja ilmattu korjausten jälkeen.
- Käyttövesijärjestelmä: rakennusten väliset lämminvesijohdot uusittu käyttäen eristettyjä putkielementtejä, rakennusten väliset kylmävesiputket uusittu käyttäen eritettyjä ja saattolämmitettyjä putkielementtejä.
- Viemärijärjestelmät: Sadevesiviemärit sekä kaivot uusittu, uudet sadevesiviemäriosuudet painehuuhdeltu ja kuvattu, talojen ympärille parvekkeellisille puolille asennettu rännikaivot ja sadevesiviemärit (ei koske D-F talon ulkosivua, eikä G-H talon pihapuolta).
- Sähköjärjestelmät: pylväsvalaisimet uusittu led-valoilla, pihalle lisätty pollarivaloja, roskakatoksen sähköistys uusittu, eri kaapelien valmiudet LVI-putkien kaivannossa pikkutaloon.
-- 2022: Julkisivujen, parvekkeiden ja vesikatteiden saneeraus.