Käenkuja 3b, 00500 Helsinki
-
39m2
-
2h,avok,kph,sauna (1h+
tk+ s) -
kerrostalo
Esittely
Tilaisuus Sörnäisissä! Nyt pääset asumaan entiseen kahvipaahtimoon! Mielenkiintoinen, rouhea entinen teollisuuskiinteistö, joka on muutettu vuonna 2000 asunnoiksi. Rakennus on asemakaavassa suojeltu kaupunkikuvallisesti sekä kulttuurihistoriallisesti arvokkaana. Hyvin hoidetussa taloyhtiössä on oma tontti ja edullinen vastike, ja asunnoissa on hyvä äänieristys.
Tämä viehättävä ja persoonallinen kaksio on pohjaratkaisultaan tehokas, ja suurista ikkunoista avautuu näkymä vehreälle ja rauhalliselle sisäpihalle. Asunnossa on oma sauna ja tilava ja aurinkoinen parveke, jonka rauhassa unohtaa olevansa kantakaupungin sykkeessä. Tilava vaatehuone ja makuuhuoneen kaapit varmistavat hyvät säilytystilat. Noin vuosi sitten uusitussa keittiössä on modernin keittiön mukavuudet ja tilava jääkaappi-pakastinyhdistelmä. Erilliseen makuuhuoneeseen mahtuu hienosti parisänky ja tilaa jää vaikkapa vielä etätyöpisteelle.
Sörnäisissä pääset nauttimaan erinomaisista kulkuyhteyksistä, laadukkaasta ravintolatarjonnasta ja merellisistä ulkoilumaastoista.
Omaa rauhaa ja kodikkuutta hyvien kulkuyhteyksien varrella! Vapautuu pian.
Tiedustelut ja esittelypyynnöt Tuula Partanen, 0400 588200, tuula@nordlkv.fi
Olen myynyt tämän kohteen
Onko sinulla lähialueelta vastaavanlainen kohde tulossa mahdollisesti myyntiin?
Pyydä minulta ilmainen arviokäynti niin saat tarkan kuvan alueesi yleisestä hinta-tasosta ja paljonko juuri sinun asunnostasi voisi saada!
Tuula Partanen
Ylempi kiinteistönvälittäjä, YKV, LKV, LVV, Auktorisoitu kiinteistöarvioija AKA, rakennuttaja- ja kiinteistöasiamies RAKI™